Spanyol Foci

Spanyol szuperkupa: Óriási csatában büntetőkkel nyert a Real Madrid

Ma este magyar idő szerint 19 órától rendezték a Spanyol szuperkupa döntőjét Szaúd-Arábiában. Hatalmas küzdelemben gól nélküli rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel hódította el a trófeát a Real Madrid.

A királyi gárdában sérülés miatt nem játszott Benzama, Bale, Assensio, ezért középcsatárként ma is Luka Jovics kezdett. Nagyon kiélezett küzdelem folyt a pályán, mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, de ma gól nem született sem a 2×45 perc alatt, sem a hosszabbításban. A döntő legjobbjának azt a Federico Valverdet választották, akit a hosszabbítás második félidejének 10. percében Morata szándékos buktatásáért kiállított a játékvezető. Az ifjú uruguayi középpályás okosan felismerte, hogy már nem fogja tudni megállítani a kapura törő Alvaro Moratát és amint utolérte 20 méterre a kaputól egyszerűen felrúgta.

Image
Fotó: Movistar

Azonnal villant a piros lap és kisebb csete-paté alakult ki a két csapat játékosai között. A hátralévő pár percben már nem született gól, következhettek a 11-esek, amiben a királyiak bizonyultak jobbnak. A Real Madridnál Carvajal, Modric, Rodrygo és Ramos belőtte, valamint Courtois kivédett egy büntetőt. A másik oldalon Saul és Thomas hibázott, Trippier belőtte.

Ezzel az idei szuperkupa kiírást a Real Madrid csapata nyerte meg. A döntő legjobb játékosa Fede Valverde lett.

Real Madrid–Atlético Madrid 0–0 – tizenegyesekkel: 4–1