Spanyol Foci

Spanyol Szuperkupa – A matracosok kiverték a Barcát a VAR segítségével

Óriási mérkőzésen az Atlético Madrid 3:2 arányban legyőzte a Barcelona csapatát a spanyol Szuperkupa mai második elődöntőjében. Óriási fordulat ez az eredmény, mert a matracosok gyakorlatilag a mérkőzés második félidejének első fél órájában, a vezető góltól eltekintve szinte át sem lépték a félpályát. Beálltak védekezni és próbáltak kontrázni az egy gólos előny birtokában.

Image
Fotó: Barcelona/ Twitter

A Barcelona esélyeshez méltóan kezdett, Messi óriási kedvvel és szuper formában focizott, nem nagyon tudtak vele mit csinálni a Simeone legények. Főlényben játszottak a gránátvörös mezesek és ezt az első félidőben nem tudták gólra váltani.

A második játékrészben aztán egy csavar a sztoriban, hogy a madridi gárda szerzett vezetést Koke révén, aki a szünetben állt be. Ezután rákapcsolt a Barcelona és zsinórban rúgtak négy gólt. Azonban ebből a VAR kettőt elvett. Az Atlético tőle megszokott módon nem adta fel a küzdelmet és ha szerencsével is , Morata és Correa góljaival meg tudta nyerni a meccset. Ezzel vasárnap ő készülhet a Real Madrid elleni fináléra.

SPANYOL SZUPERKUPA
ELŐDÖNTŐ
Barcelona–Atlético Madrid 2–3
 (0–0)
Játékvezető:
 José Luis González (R. Becerril, D. Sánchez)

BARCELONA: Neto – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba – A. Vidal, Busquets, De Jong – Messi, Suárez, Griezmann
Cserék: Semedo, Rakitic, Lenglet, Firpo, Inaki Pena (k), Carles Pérez, Ansu Fati
Vezetőedző: Ernesto Valverde
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Trippier, Felipe, Szavics, Renan Lodi – Á. Correa, H. Herrera, Partey, Saúl – Morata, Joao Félix
Cserék: Adán (k), Arias, Koke, M. Llorente, Vitolo, Hermoso, Rodrigo Riquelme
Vezetőedző: Diego Simeone
Gól: Messi (51.) Griezmann (62.) ill. Koke (46.), Morata (81. – 11-esből), Á. Correa (86.

Koke vezető gólja: 1:0