Spanyol Foci

Spanyol Kupa: A Real Madrid simán továbblépett Bale azonban megsérült

Tegnap este a Real Madrid labdarúgócsapata Salamancában játszott a Spanyol Kupában a legjobb 16 közé jutásért. A harmadosztályú hazai gárda nem játszott feltartott kézzel a madridi gigászok ellen.

Spanyol Kupa:
A 16 közé jutásért
Unionistas de Salamanca (III.)–Real Madrid 1–3
(0–1)
Salamanca, Javier Sotomayor Stadion, 4000 néző. V: Melero López
Salamanca: Brais – Piojo, D. Gallego, Zubiri, Góngora – Javi Navas (D. González, 80.), Ayoze (Amouzou, 87.), José Ángel, De la Nava – Andrés, I. Garrido (Á. Romero, 55.). Vezetőedző: Javi Luaces
Real Madrid: Aréola – D. Carvajal, Nacho, Éder Militao, Marcelo – Casemiro, F. Valverde, J. Rodríguez (Isco, 80.) – Bale (B. Díaz, 53.), Benzema (Jovics, 75.), Vinícius J. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Á. Romero (57.), ill. Bale (18.), Góngora (62. – öngól), B. Díaz (92.)

Brahim volt az Igaz hős.  A második félidőbe belépett, és megszerezte a két gólt, amelyek a nyolcadik helyezettnek adták át a Real Madridot.
Fotó: MD

A 18. percben Gareth Bale szerezte meg a vezetést a vendégeknek, James passzolt Bale-hez akinek lövésébe még beleért a védő, de a labda utat talált a kapuba 0:1 – A második félidő 57. percében Alvaro Romero egyenlített egy hatalmas bomba góllal 1:1 – A kupa találkozó 62. percében Marcello beadásából Brahim Diaz sután találta el a labdát, de a salamancai védőről a kapuba vergődött a labda, öngól. 1:2 – A mérkőzés hajrájában Brahim Diaz rendesen is betalált egy jobb oldali lövése szépen vágódott a jobb sarokba. Ezzel 1:3, nyert simán a Real Madrid.

Benzema megpróbálja legyőzni két unionista játékos nyomását.
Fotó: MD

Bale bokasérülést szenvedett ezért kellett ilyen hamar lecserélni. A walesi jobb bokáján ma orvosi teszteket végeznek el. A sérülés nem tűnik súlyosnak, így minden jel szerint Zidane számolhat vele a vasárnapi bajnoki mérkőzésen a Valladolid ellen.