Connect with us

Úszás

Rövidpályás úszó-ob – Hosszú egy arany- és két ezüstérmet szerzett zárásként

Rövidpályás úszó-ob – Hosszú egy arany- és két ezüstérmet szerzett zárásként

Hosszú Katinka egy arany- és két ezüstérmet szerzett a Kaposváron redezett rövidpályás úszó országos bajnokság szombati zárónapján.

    Hosszú ezúttal is három versenyszámot vállalt, de az előző napokkal ellentétben – eddig kilencből kilencben diadalmaskodott – ezúttal egyben, 100 méter pillangón bizonyult a legjobbnak. A háromszoros olimpiai bajnok 50 méter mellen Szurovcsák Ivett, míg 200 méter gyorson Jakabos Zsuzsanna mögött ért második helyen a célba.


    Késely Ajna 1500 méter gyorson Hosszú Katinka 2016-os országos csúcsát megjavítva győzött, míg Bohus Richárd 50 méter háton saját országos rekordjánál volt gyorsabb 3 századmásodperccel. A női 4×100 méteres vegyesváltók küzdelmeit a győriek nyerték magyar csúccsal.

Eredmények:


Férfiak:


4×100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:28.20 perc
2. Győri Úszó SE 3:29.84
3. Kőbánya SC 3:34.25

50 m mell:
1. Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 26.74 másodperc
2. Szöllősi Martin (Dunaferr SE) 27.14
3. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 27.21

50 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 23.39
2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 23.68
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 24.24

100 m pillangó:
1. Milák Kristóf (BHSE) 50.39
2. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 50.63
3. Cseh László (BVSC-Zugló) 51.26

200 m gyors:
1. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 1:43.69 perc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 1:44.95
3. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 1:45.16

800 m gyors:
1. Kalmár Ákos (Bajai Spartacus SC) 7:42.74
2. Gyurta Gergely (UTE) 7:44.90
3. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:46.20

4×50 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Szabó Szebasztián, Takács Krisztián) 1:25.28
2. BVSC-Zugló 1:27.06
3. Kőbánya SC 1:30.86

Nők:


4×100 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára) 4:02.13 perc
2. Vasas SC 4:08.34
3. Iron Swim Budapest 4:12.50

1500 m gyors:
1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:04.13 perc
2. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:09.33
3. Vas Luca (Szegedi Úszó Egylet) 16:27.97

50 m mell:
1. Szurovcsák Ivett (Nyíregyházi SC) 30.70 másodperc
2. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 30.92
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 31.01

50 m hát:
1. Szilágyi Gerda (Stamina TK) 27.69
2. Ilyés Laura Vanda (Százhalombatta VUK SE) 27.73
3. Komoróczy Lora Fanni (Bálinti ÚE) 27.79

100 m pillangó:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 58.68
2. Ugrai Panna (HÓD ÚSE) 59.45
3. Szokol Szonja (FTC) 59.46

200 m gyors:
1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:55.85
2. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 1:55.87
3. Fábián Fanni (Szegedi ÚE) 1:56.40

4×50 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, SAfrankó Sára, Sebestyén Dalma, Pózvai Kiara) 1:42.30
2. Stamina TK 1:43.92
3. DMTK-KVSE 1:44.14




Kattints a kommenteléshez

Hagyj üzenetet!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Facebook

Új hírek

Több Úszás