Spanyol Foci

Nyert a Barcelona a nagyon veszélyes Getafe ellen

A Barcelona a közvetlen rivális Getafe csapatát fogadta a Camp Nouban és gyakorlatilag győzelmi kényszer alatt játszottak Setien edző tanítványai, mert egy esetleges pontvesztéssel tovább nőhetett volna a Real Madrid előnye a forduló végén.

Az FC Barcelona játékosai Griezmann gólját ünneplik
Fotó: MD

A Getafe szerzett vezetést de a VAR érvénytelenítette a vezető találatot, mert a gólszerző kameruni Nyom ellökte Umtitit a kapu előtti dulakodásban. Messi újabb gólpasszal vette ki a részét a Barcelona 2:1-es sikeréből, Griezmannt hozta fantasztikus gólhelyzetbe – a passz köténybe ment a Getafe védője lábán keresztül – a francia világbajnok könnyedén emelt a hálóba 1:0 a 33. percben. Hat perccel később Junior adott jól középre és Sergi Roberto bal lábbal egyből nagyon pontosan helyezte a labdát a bal alsó sarokba. 2:0 a 39. percben.

Cucurella megpróbálja megvédeni Messi
Fotó: MD

A második félidőben is jóval többet birtokolt a labdát a Barca, de mégis sikerült gólt szereznie a Getafe-nak. Mata beadásából Angel a vendégek házi gókirálya talált be alakítva 2:1-re az eredményt. Ezzel a holnapi real Madrid meccsig azonos pontszámmal újra első a Barcelona

Barcelona – Getafe 2:1 (2:0)

Gólszerzők: Griezmann 33. perc , Sergi Roberto 39. perc , valamint Angel 66. perc