Kézilabda Világbajnokság

Női kézilabda-vb – Vereség Montenegrótól is, veszélyben a továbbjutás

A magyar női kézilabda-válogatott 25-24-re kikapott Montenegró csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában kedden, így veszélybe került továbbjutása.

Magyarország:

Bíró – Lukács 6, Tomori 2, Kovacsics, Tóvizi 1, Háfra 2, Schatzl 7, cserék: Klujber 2, Szabó L. 2, Vámos, Tóth G., Faluvégi 2, Márton G., Kiss É., Kovács A., szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Ahogy várni lehetett, kőkeményen védekeztek a montenegróiak, ám a magyarok felkészültek, jól kezelték ezt a durva stílust, és ezúttal nem kezdtek rosszul. A meccs elején két büntetőt is lőhettek, kikényszerítettek három kiállítást, ennek ellenére nem tudtak ellépni, mert több lövést elrontottak, illetve gólt kaptak kettős emberelőnyben.

Még húsz perc sem telt el, amikor Katarina Bulatovic és Durdina Jaukovic is két kiállítással rendelkezett, ezért őket a folytatásban kockázatos volt pályán tartani védekezésben. Bár Bíró Blanka kimondottan jól védett, csapattársai pedig a spanyolok elleni találkozóval ellentétben ezúttal számos lendületes, gyors akciót vezettek, továbbra sem céloztak pontosan, így Montenegró a 24. percben – a meccs során először – átvette a vezetést (10-9).

A félidei hajrában az ellenfél végleges kiállítás miatt elveszítette Andrea Klikovacot, aki arcon ütötte Tóth Gabriellát, utóbbit hosszú percekig kellett ápolni az eset után. A montenegróiakat a piros lap sem törte meg, a szünetben is vezettek egy góllal.

A második felvonást rosszul indította a magyar csapat, továbbra is sok volt a rontott lövés a szélekről és a belső posztokról egyaránt (13-16). Ezt gyors javulás, egy nagyszerű 4-0-s sorozat és fordítás követte, majd ismét jöttek a hibák, és Montenegró visszavette a vezetést, amit taktikus játékkal megtartott a végéig.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt nyolc góllal. A Debrecen balátlövője, Jelena Despotovic egy, a Győr jobbátlövője, Katarina Bulatovic két gólt dobott. A magyar kapuban Bíró Blanka 33 lövésből tizet kivédett.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással, négy magyar siker mellett a montenegróiak is negyedszer győztek.

A magyarok szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, vasárnap 29-25-re kikaptak Spanyolországtól, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, és a papírforma, illetve a csoport jelenlegi állása szerint a románok elleni meccsen dől el, hogy a továbbjutás sikerül-e a magyaroknak. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Kim Rasmussen: – Apró dolgokon ment el a mérkőzés, jobbak lehettünk volna, de nagyon büszke vagyok a lányokra. Küzdöttek, mindent megtettek, amit tudtak. Voltak fizikális problémáink a végén, elfáradtunk. Mindent megpróbáltunk és természetesen megnéztük, hogy mi működhet ellenük, de nem sikerült megvalósítani. Próbáltuk levenni a nyomást a csapatról, visszamentünk az alapokhoz, amit gyakoroltunk, de nem azt játszottuk, amit tudunk, amik mi vagyunk. Az egyik legnehezebb csapat ellen játszottunk a csoportunkban, az ilyen ellenfél ellen néha nyersz, néha vesztesz, apróságokon múlt az egész. Most már arra kell fókuszálnunk, hogy Szenegál ellen felkészüljünk, majd Románia ellen nyerjünk. Még egyszer hangsúlyozom, nagyon büszke vagyok a csapatomra, hisz mindent megtettek.

Tomori Zsuzsanna: – Nagyon szoros mérkőzés volt, nem mondanám, hogy nagyon elrontottuk, inkább sok hibát csináltunk. Végig szerettük volna megnyerni a mérkőzést, mindig vissza is jöttünk, mindig meg tudtunk újulni, nem úgy, mint a spanyolok ellen. Egyszerűen a támadásunk nem akar összeállni ezen a világbajnokságon, a védekezésünk úgy gondolom, hogy jó volt. Sajnos féltávról lövöldöztünk, ziccereket hagytunk ki, ami most megbosszulta magát. Úgy érzem, hogy ma jobban lehetünk szomorúak, hiszen meccsben voltunk és mi is megnyerhettük volna egy góllal a mérkőzést. Nagyon sajnálom, hogy a végén nem sikerült fordítanunk. Tovább kell mennünk, van még két mérkőzésünk, nagyon bízom benne, hogy továbbjutunk.

Kovacsics Anikó: – Ugyan volt egy jó lendületünk és sikerült feljönnünk, de mindig volt válasza Montenegrónak. Végig küzdöttünk, de sokat hibáztunk és nem futottunk annyit, amennyit kellett volna. Mindenki nagyon akart, mindenki nagyon ment és ebbe belehibáztunk elég sokat, de szerintem a koncentrációnk ma sokkal jobb volt, mint eddig. Védekezésben voltak jól működő dolgok bőven, támadásban kellett volna még beleadni.

Lukács Viktória: – Sajnos az emberelőnyöket nem úgy fejeztük be, ahogy azt kellett volna, nagyon nehezen jöttek a gólok. Sok helyzetet kihagytunk az elején, de szerencsére a második félidőben úgy éreztem, hogy vissza tudtam jönni a mérkőzésbe és kevesebbet hibáztunk szélről. Mindenféleképpen tovább szeretnénk jutni, itt már nincs más választásunk, mindkét meccset meg kell nyernünk, meg is fogjuk nyerni és megyünk a következő körbe.