A magyar női kézilabda-válogatott 46-19-re legyőzte Kazahsztánt pénteken a győri olimpiai selejtezőtorna első fordulójában.
A magyarok szombaton Szerbiával, vasárnap az olimpiai címvédő Oroszországgal mérkőznek, az idén nyárra halasztott tokiói ötkarikás játékokra a torna első két helyezettje jut ki.
Eredmény, 1. forduló, 2. csoport:
Magyarország-Kazahsztán 46-19 (20-8)
Győr, zárt kapuk mögött, v.: Nastase, Stancu (románok)
lövések/gólok: 56/46, illetve 47/19
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 4/3
kiállítások: 8, illetve 4 perc
Magyarország:
Bíró – Márton 3, Tomori, Kisfaludy 2, Kovacsics 4, Klujber 6, Lukács 7, cserék: Szöllősi-Zácsik 4, Szucsánszki 1, Kiss N. 5, Helembai 5, Csiszár-Szekeres, Schatzl 3, Kovács A. 2, Háfra 4, Janurik, szövetségi kapitány: Elek Gábor
Bár a győri mérkőzéseket a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik, a magyar játékosok érezhetik a szurkolók bíztatását és támogatását, ugyanis a leglelkesebb drukkerek a válogatott szálláshelye és az Audi Aréna közötti útszakasz mentén nemzeti színű zászlókkal, léggömbökkel, szalagokkal és transzperensekkel díszítették fel a lámpaoszlopokat, korlátokat.
A magyar keretből ezen a meccsen Szikora Melinda, Tóvizi Petra és Vámos Petra maradt ki. Az első gólt a kazahok lőtték, majd a házigazdák 3-0-s sorozata következett, ezután a 12. percig felváltva estek a gólok (7-6). A magyar együttes támadásban jól teljesített, és amikor a védekezése is hatékonyabbá vált, eldöntötte a mérkőzést, ugyanis a folytatásban az ellenfél csupán kétszer talált be a szünetig (20-8).
A kazahok csupán 14 játékost neveztek a meccsre, de közülük is elveszítették Veronika Hargyinát, aki a 23. percben azonnali piros lapot kapott szándékos szabálytalanság miatt. Elek Gábor szövetségi kapitány már az első félidőben minden magyar játékosnak lehetőséget tudott adni.
A második félidőben is szinte minden gyors ellentámadását góllal fejezte be a magyar együttes, amely továbbra is remekül védekezett, így percről percre növelte a különbséget az edzőmérkőzés-hangulatúvá vált találkozón. A 41. percben már húsz gól volt a különbség a csapatok között, de a beálló körüli védekezés nem működött hatékonyan, ezért Elek Gábor időt kért. Az utolsó tíz percben tovább növelte előnyét a magyar együttes, amely így a vártnál is fölényesebb sikerrel kezdte a tornát.
A magyar kapusok közül Janurik Kinga tíz, Bíró Blanka nyolc védéssel járult hozzá a győzelemhez. A kazahok legeredményesebb játékosa Irina Alekszandrova volt, aki 14 lövésből öt gólt lőtt.
A további program:
Oroszország-Szerbia 20.00
szombat:
Magyarország-Szerbia 17.30
Oroszország-Kazahsztán 20.30
vasárnap:
Szerbia-Kazahsztán 17.30
Magyarország-Oroszország 20.30
Fotó: MKSZ

Új hírek
-
Kézilabda
/ 3 óra agoNői kézilabda vb-selejtező – Huszonhét gólos magyar siker az olaszok ellen
Az olimpiai résztvevő magyar női kézilabda-válogatott 46-19-re legyőzte pénteken Olaszországot a világbajnoki selejtező első,...
-
Sportműsor
/ 14 óra agoÉlő tv-sportközvetítések – Péntek, szombat, vasárnap
A pénteki, szombati és vasárnapi élő sportközvetítések a hazai televíziókban: április 16., péntek: M4 Sport10.45...
-
Német Foci
/ 1 nap agoBundesliga – Elhalasztják a Hertha BSC következő három meccsét
A Kicker című sportlap információja szerint a koronavírusos megbetegedések miatt elhalasztják a Hertha BSC...
-
Kézilabda
/ 1 nap agoNői kézilabda Európa-liga – Dán ellenfele lesz a Siófoknak az elődöntőben
A Siófok KC a dán Herning-Ikast HB csapatával játszik a női kézilabda Európa-liga elődöntőjében....
-
Magyar Foci
/ 1 nap agoMagyar Kupa – A Fehérvár lesz az Újpest ellenfele a döntőben
A MOL Fehérvár FC hátrányból fordítva 2-1-re győzött az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó...
-
Európai Kosárlabda
/ 2 nap agoNői kosárlabda Euroliga – Soproni játékos lett a szezon legjobb védője
A Sopron Basket amerikai légiósát, Gabby Williamset választották a szezon legjobb védőjátékosának a női...