Kézilabda

Női kézilabda NB I – Magabiztos győzelmet aratott az Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár magabiztosan győzte le a vendég Szombathely együttesét a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén. A hazaiak már a mérkőzés elején elléptek ellenfelüktől, akik a 10. percben szerezték első találatukat (5-1). Az első játékrészben szinte végig ötgólos különbséget mutatott az eredményjelző. A szünetet követően pedig a Józsa Krisztián vezette fehérváriak egyre nagyobb előnyt építettek ki, végül tizenhárom góllal, 35-22-re nyert a Szombathely ellen az Alba Fehérvár KC.

K&H női kézilabda liga, 13. forduló
ALBA FEHÉRVÁR KC-HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 35-22 (13-7)
Székesfehérvár, játékvezetők: Horváth, Marton.
SZÉKESFEHÉRVÁR: Dányi, Pijevic, Tóth (kapusok), Afentaler 8, Bardi 4, Besszer 2, Boldizsár 1, Gerháth 5 (2), Háfra 1, Rózsás 1 (1), Szabó-Májer 2, Szarka, Töpfner 4, Triscsuk 4 (2), Utasi, Varga 3. Edző: Józsa Krisztián.
SZOMBATHELY: Christe, Tomasevic (kapusok), Agbaba 2, Bandelier 2, Biró, Franka, Gorilska 3 (2), Horváth 2, Mayer 4, Orbán, Pődör 3 (2), Pődör 2, Szendrei, Varga 1, Virág 1, Wald 2. Edző: Marosán György.
Kiállítások: 4, ill. 4.
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.