Kézilabda

Női kézilabda NB I – Kiütéses győzelmet aratott a Győr

A Győr kiütéses győzelmet aratott a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén, miután otthon 44-21-re verte az Alba Fehérvárt.

Az esélyesebb házigazdák a félidőben már 11 góllal (22-11) vezettek, a szünet után aztán tovább nőtt a különbség a két együttes között.

A továbbra is hibátlan ETO a hetedik győzelmét aratta a bajnoki idényben, a fehérváriak nyolcadik fellépésükön a hatodik vereségüket szenvedték el.

K&H női kézilabda liga, 8. forduló
GYŐRI AUDI ETO KC-ALBA FEHÉRVÁR KC 44-21 (22-11)
Győr, játékvezetők: Héjjas, Kránitz.
GYŐRI AUDI ETO KC: Glause, Leynaud, Solberg (kapusok), Amorim 4, Csekő 1, Dale 5, Edwige 1, Faluvégi 5, Fodor 5, Görbicz, Hansen 2, Kristiansen 4 (1), Lukács 6, Nze-Minko 9 (1), Oftedal 1, Ogonovszky 1. Edző: Danyi Gábor.
ALBA FEHÉRVÁR KC: Dányi, Kubina, Tóth (kapusok), Afentaler 3, Bardi 1, Besszer 1, Boldizsár 1, Gerháth 9 (6), Háfra, Szabó-Májer 1, Szarka 2, Temes 1, Töpfner, Triscsuk, Utasi 1, Varga 1. Edző: Józsa Krisztián.
Kiállítások: 2, ill. 6.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6.