Kézilabda

Női kézilabda NB I – Az Érd egy góllal nyert Dunaújvárosban

Az Érd 26-25-re győzött a Dunaújváros otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az utolsó percben a hazaiak támadhattak az egyenlítésért, de Szalai Babett lövését Janurik Kinga kivédte.

Eredmények:
Siófok KC-Szombathelyi KKA 40-21 (16-13)
MTK Budapest-Békéscsabai Előre NKSE 29-27 (13-14)
Dunaújvárosi Kohász KA-Érd HC 25-26 (13-12)

Szalai, Triscsuk és Sirián is eredményesen támadta a vendégek falát, s a kiharcolt heteseket Szekerczés kíméletlenül bevágta, így a 19. percben már 10-6-ra vezetett a Kohász. Az újra magukra találó érdiek a rövid pauzát követően is jól védekeztek, míg a mieink kapuja előtt Kisfaludy volt tarthatatlan, így a 28. percre újra teljesen nyílt lett a meccs (12-11). A félidő vége előtt másfél perccel Szekerczés végre megtörte a Kohász gólcsendjét, de azonnal jött a válasz a túloldalon, így a szünetre 13-12-es dunaújvárosi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második felvonást is jobban kezdte ellenfelénél a Kohász, mely Szalai, Szekerczés és Ferenczy találatainak köszönhetően ismét meglógott egy kicsit az érdiektől (16-13).
A hajrában nagyon rosszkor jött azonban Mihály Petra kiállítása, mely alatt Schatzl Natalie kétszer is bevette a dunaújvárosi kaput, s bár a hajrában Szalai Babett még visszahozta a dunaújvárosi reményeket a pontszerzésre, utolsó támadását “lepörgette” az érdi csapat, mely a nyári felkészülési meccsekhez hasonlóan a bajnokságban is egy góllal győzte le a dunaújvárosiakat. (25-26)

Forrás: kohaszkezi.hu