Kézilabda

Női kézilabda EHF Kupa – Németországban is kikapott a Loki

A Debrecen háromgólos vereséget szenvedett a német Thüringer HC otthonában vasárnap a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.
Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:

Női EHF-kupa, A-csoport, 4. forduló:

THÜRINGER HC (német)-DVSC SCHAEFFLER 26-23 (15-13)

Nordhausen, játékvezetők: Barysas, Petrusis (litvánok)
THÜRINGER: Giegerich, Krause (kapusok), Biltoft, Bölk 6, Ferreria Lopes 4 (2), Grossmann, Jakubisova, Massing, Mazzucco 3, Rodriguez 1, Sazdovska 2, Scheffknecht 9 (1), Schmelzer 1, Stolle. Edző: Herbert Müller.
DEBRECEN: Oguntoye, Szabó D. Triffa (kapusok), Arany 3, Bordás, Borgyos 2, Bulath 7 (4), Karnik 2, Karsten 4, Kovács A. 4, Poczetnyik, Szabó P., Tóvizi, Vámosi, Vantara-Kelemen 1, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos.

4. Banik Most (cseh) 0

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.