Kézilabda

Női kézilabda EHF Kupa – Döntetlent játszott a Siófok Kaproncán

Többször is ötgólos hátrányban volt, de végül döntetlent játszott a horvát Podravka Koprivnica otthonában a címvédő Siófok vasárnap a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

A Balaton-parti együttes a múlt héten, hazai környezetben is “ikszelt” kaproncai riválisával, akkor 30-30 lett az eredmény.
Eredmény:
B csoport, 4. forduló:

Női EHF-kupa, B-csoport, 4. forduló:
PODRAVKA VEGETA (horvát)-SIÓFOK KC 33-33 (16-15)
Kapronca, játékvezetők: Christidi, Papamattheou (görögök)
PODRAVKA: Ecimovic, Risovic (kapusok), Beganovic 4, Benko 3, Dzono, Franusic, Gjorgjijevska, Jandrasic, Karlovcan 1, Milosavljevic 3 (3), Milosevic, Mugosa 2, Popovic, Stanko 7, Tsakalou 6, Turk 1. Edző: Zlatko Saracevic.
SIÓFOK: Solberg, Szikora (kapusok), Aoustin 4, Böhme 2, Drabik 1, Hársfalvi, Janjusevic 4, Jezic 4, Kobetic 12 (1), Lapos, Niombla 1, Such, Tomori 5, Wald. Edző: Tor Odvar Moen.

4. Magura Cisnadiei (román) 0

A kiegyenlített első félidő után a második elején öt góllal meglépett a hazai csapat, előbb 20-15-re, majd 25-20-ra és 30-25-re is vezetett. A meccs hajrája azonban a Siófoké volt, amely fokozatosan ledolgozta hátrányát, s végül egyenlítenie is sikerült.

A vendégek legeredményesebb játékosa a horvát Andrea Kobetic volt 12 góllal.

A Siófok két-két győzelemmel és döntetlennel vezeti csoportját, jövő vasárnap pedig a dán Köbenhavn vendége lesz.