Rajtrács

Moto GP – Lorenzo elintézte Marqueznek a futamot, sima Repsol siker

Marc Marquez nyerte a barcelonai Moto GP futamot vasárnap délután, miután csapattársa egy kanyarban az egész élmezőnyt bukásba hajszolta.

A második körben el is dőlt a futam sorsa, amikor Márquez csapattársa, a remekül rajtoló Jorge Lorenzo túlzott magabiztosságában gyorsan érkezett egy kanyarba, megcsúszott, és magával sodorta Andrea Doviziosót (Ducati), valamint a gyári Yamahás duót Maverick Vinalest és Valentino Rossit.

Fotó: MotoGP

A konkurensek kiesése után Márquez egyedül motorozott elöl, villámgyorsan nagy előnyt épített ki a Danilo Petrucci, Álex Rins, Fabio Quartararo triótól, amelyben a dobogóért folyó csata kialakult.

Rins egy rossz kanyarba érkezési hiba miatt kiesett a dobogós csatából, Quartararo ellépett Petruccitól, így a hajrában már nem volt miért izgulni. Végül csak 13 pilóta ért célba, de Márquez gond nélkül behúzta a futamot.

Márquez barcelonai győzelmével 37 pontra növelte előnyét a vb-összetettben, és a legnagyobb esélyese lett a vb-nek .