Spanyol Foci

Messi révén győzelemmel debütált Quique Setién a Barcelona kispadján

A Barcelona labdarúgócsapata a spanyol bajnokság hétvégi fordulójának záró mérkőzésén a Granada csapatát fogadta a Camp Nouban és Messi hajrában lőtt góljával 1:0 arányú győzelmet aratott. Az Ernesto Valverde helyén debütáló Quique Setién ezzel győzelemmel mutatkozott be a katalán sztárklubnál.

Image
Fotó: Twitter

A Barcelona nélkülözte a sérült Suarezt és helyén Griezmann játszott a középcsatár posztján. Bal oldali támadóként most Ansu Fati kapott lehetőséget. A holland de Jong eltiltás miatt nem állt csatasorba, helyén Arturo Vidal szerepelt.

Image

A meccs első félidejében többet támadott a Barca de hiába dolgozták ki a helyzeteket, nem sikerült a gólszerzés. Messi kétszer is próbálkozhatott szabadrúgással, de mindkét lövése elkerülte a Granada kapuját. A második játékrészben is abszolút Barcelona mezőnyfölény volt, de a gólra egészen a 76. percig várni kellett. Messi játszotta be a labdát Griezmann-hoz, aki továbbította a pár méterre álló Vidalhoz, a chilei középpályás talppal hátrafelé passzolta a labdát Messinek, aki jobb lábbal a vendégek kapujának jobb oldalába lőtt nem túl nagy erővel.

Messi gólja:

Image

Ezzel a találattal megnyerte az új edző debütáló mérkőzését a Barcelona és visszavette első helyét a La Liga tabelláján.