Spanyol Foci

Messi a végén mindent eldöntött Madridban

Lionel Messi aki a Mundo Deportivo szerint holnap átveszi a hatodik Aranylabdáját, a Wanda Metropolitanoban lépett ma fel a Barcelona csapatával. Nagyon izgalmas és küzdelmes csatában a katalánok 0:1 arányban diadalmaskodtak Lionel Messi góljával.

Image
Fotó: Twitter

Griezmann aki a nyáron érkezett pont az Atlético Madrid csapatától, nagyon akart bizonyítani volt csapata ellen, de ma a nagy akarásnak nyögés lett a vége. Nagyon vigyáztak rá és ha helyzetbe is került , teljesen elkapkodva választott általában rossz döntést.

Image

Kevés volt az igazi gólhelyzet a találkozón, aminek az igazi tétje az volt a Barcának, hogy a tegnapi Real Madrid győzelem után vissza tudja-e venni a vezetést a spanyol bajnokságban. Messi igazolva holnapi kitüntetésének igazságosságát egy 86. percben lezajlott akcióval megszerezte a vezetést és ezzel meg is nyerte a rangadót.

Íme Messi gólja:

Az Atléticóban nem volt igazi vezér és Joao Félix sérülése utáni első kezdőcsapatos szereplésével nem tudott meccsnyerő játékkal előrukkolni. Morata jól harcolt és ha Ter Stegen nem véd ma ilyen ragyogóan, akkor tudott volna gólt is szerezni, mert kétszer is a német hálóőr állította meg a hazaiak támadóját. Piquet megsérült és a meccs hajrájában le kellett cserélni egy összecsapás után. A katalán védő jól játszott és az első félidőben gólt is szerezhetett volna, fejese a kapufán csattant, Oblak pedig már verve volt. Jövő héten a Barca a Mallorcát fogadja Camp Nouban szombat este 21 órától.