Spanyol Foci

La Liga: Kikapott a Real Madrid Sevillában

A Real Madrid csapata Sevilában a Real Betis vendégeként lépett pályára és 2:1 arányú vereséget szenvedett. Zidane legényei ezzel maradtak a második helyen a tabellán a tegnap élre álló katalán rivális mögött.

A Real Madrid nem tudta megismételni Barcelona elleni jó játékát a Betis ellen. A hazaiak nagy lelkesedéssel küzdöttek és Sidnei góljával az első félidő 40. percében meg is szerezték a vezetést. A Betis fekete játékosa hatalmas bombagólt ragasztott Curtois kapujának bal felső sarkába.A vendégeknek még az első játékrész hosszabbításában sikerült egyenlítenie. A Marcelo buktatása miatt megítélt tizenegyest Benzema magabiztosan lőtte a sevillaiak kapujának jobb oldalába.

A második félidőben többet birtokolta a labdát a madridi gárda, a vezető és győztes találatot azonban mégis a Betis szerezte meg Tello révén a 82. percben. Tello élt Benzema labdavesztéséből kapott lehetőséggel és higgadtan passzolt a másik irányba vetődő belga kapus mellet a királyiak kapujába. A hátralévő időben a Real Madrid már nem tudott kiegyenlíteni. A vereséggel a blancók a második helyen várják a következő fordulót.

Real Betis–Real Madrid 2–1 (Sidnei 40., Tello 82., ill. Benzema 45+3.- büntetőből)