Spanyol Foci

La Liga: A Valencia megverte a Barcelonát

A La Liga hétvégi fordulójában a Barcelona csapata a Valencia vendégeként lépett pályára a Mestallában. Jordi Alba öngóljával és Maxi Gomez gyönyörű tekerésével 2:0-ra megverték a narancsosok a katalánokat.

A Barcelona gyengén futballozott nagyon hiányzott Suarez középcsatár játéka. A vendégek a kapu előtt voltak nagyon határozatlanok, Messi is halványabban játszott a szokásosnál, szabadrúgásai nem sikerültek, pedig rúghatott hármat is kecsegtető szituációkból. A hazaiak nagyon jól kontráztak, Maxi Gomez végig veszélyt jelentett a Barca kapujára.Simább is lehetett volna a csata, ha Maxi belövi a büntetőt, amit Piqué rossz ütemű belépőjéért kaptak a hazaiak a 12. percben. A VAR is megvizsgálta az esetet de helybenhagyta a játékvezető eredeti ítéletét.

Az első gólt is Maxi Gómez kapura lövése hozta meg, ami megpattant Jordi Alba oldalán és megzavarta Ter Stegent, aki már nem tudott hárítani és védhetetlenül vágódott a labda a hálóba a 48. percben.-1:0 – A Valencia második találata a 77. percben megpecsételte Messiék sorsát. 2:0 A gólt Maxi Gomez szerezte egy kontra végén bal oldalról a jobbra helyezkedő Ter Stegen mellett csavart a Valencia csatár a katalán kapu bal oldalába.

Valencia – Barcelona 2:0 (0:0)

Valencia: Doménech, Wass, Garay, Paulista, Gayà; Coquelin, Kondogbia, Carlos Soler (Sobrino, 89), Ferrán; Gameiro (Rodrigo, 59 ‘) és Maxi Gómez (Jaume Costa, 80’).

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Arthur (Arturo Vidal, 56 ‘), Bisquets, De Jong (Rakitic, 85); Ansu Fati (Collado, 85 ‘), Messi és Griezmann.

Gólok:  (1-0) Jordi Alba (48 ‘), (2-0) M. Gómez (77’)