Spanyol Foci

Keserves Barcelona siker a Betis otthonában

A Barcelona csapata Messi három gólpasszából született találattal 2:3 arányban legyőzte Sevillában a Betis alakulatát a két kiállítással tarkított rangadón.

Setien edző számára érdekes meccs volt, hiszen utolsó La Ligás csapata volt a Real Betis.

Az első félidőben Fekir a támadójátékával tűnt ki a mezőnyből, a második játékrészben a fegyelmezetlenségével hívta fel magára a figyelmet. Fekir harcolt ki tizenegyest, amit a VAR segítségével kapott a Betis, Canales magabiztosan bevágta a büntetőt, ezzel 1:0 hazaiaknak. Egyenlített a Barcelona a 9. percben, Frankie de Jong Messi passzát lőtte a levegőből közelről a Betis kapujába. 1:1

Image
Fotó: Twitter/ FC Barcelona

Nabil Fekir gyönyörű gólt szerzett, amire Busquets válaszolt a félidő utolsó percében, ezzel 2:2-es döntetlen a szünetben. A második félidőben Messi gyönyörű beadását Lenglet fejelte a hosszú sarokba a 72. percben, 2:3 a Barcának. Majd következett a két kiállítás, Fekir egy rossz ütemű belépő után többet dumált a kelleténél és a bíró nemcsak egy sárgát, hanem egyből kettőt adott a támadónak a 76. percben. Úgy látszott, hogy ezzel el is dőlt a rangadó, de Lenglet is megkapta három perccel később a második lapját, ő is mehetett zuhanyozni. A hátralévő időben azonban már csak a Barcelonának volt komolyabb lehetősége, de minden gólszerzési kísérlet kimaradt. Ezzel a győzelemmel tartja második helyét a Real Madrid után a katalán sztárcsapat.

Real Betis – FC Barcelona 2:3 (2:2)

Gólszerzők: Canales 6. perc 11-esből, Fekir 26. perc, F. de Jong 9. perc, Busquets 45+3, Lenglet 72. perc