Kajak-Kenu, Evezés

Kajak-kenu válogató – Kiss Tamás nyert kenu egyes 1000 méteren

Kiss Tamás nyert a vasárnapi zárónap egyetlen olimpiai számában, kenu egyes 1000 méteren a kajak-kenusok Szolnokon zajló első válogatóversenyén.

A két héttel ezelőtti rangsorolón is győztes, olimpiai bronzérmes versenyző – aki a közelmúltban igazolt Csepelről Szegedre – a döntőben nagy csatát vívott Bodonyi Andrással, s végül úgy érkezett elsőként a célba, hogy csupán 83 ezredmásodperccel előzte meg riválisát.
    Kajak egyes 500 méteren a favorit Kopasz Bálint diadalmaskodott Dombvári Bence és Varga Ádám előtt, míg ugyanezen a távon, a négyes összeállítása szempontjából fontos párosversenyben a Nádas Bence, Tótka Sándor duóé lett a győzelem.
    A nőknél K-1 1000 méteren Csipes Tamara – aki a korábbi napok folyamán három ezüstöt szerzett a válogatón – rendkívül taktikusan versenyzett, a hajrában előzte meg a szám világbajnoki címvédőjét, a szolnoki Bodonyi Dórát, így végül utolsó száma után aranyérmet akasztottak a nyakába. K-2 1000 méteren is honvédos siker született Hagymási Réka és Medveczky Erika révén. A kenu egyesek 500 méteres viadalát Balla Virág nyerte, aki így két párosgyőzelme után három elsőséggel zárta a válogatót.
    A szolnoki verseny a 17 órakor kezdődő 5000 méteres döntőkkel zárul.

 Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):
 Férfiak:

    
    K-1 500 m:
1. Kopasz Bálint (Graboplast Győri Vízisport SE) 1:38.006 p
2. Dombvári Bence (Budapesti Honvéd SE) 1:39.111 
3. Varga Ádám (KSI SE) 1:39.889 
    K-2 500 m:
1. Nádas Bence, Tótka Sándor (NKM Szegedi Vízisport SE, UTE) 1:27.392 
2. Kuli István, Birkás Balázs (NKM Szegedi Vízisport SE) 1:28.604 
3. Noé Zsombor, Bogár Gábor (Merkapt-Mekler Ifjúsági TSE, Szolnoki Kajak-Kenu Klub)1:29.609 
    C-1 1000 m:
1. Kiss Tamás (NKM Szegedi Vízisport SE) 3:51.956 
2. Bodonyi András (DVTK SE) 3:52.039
3. Dóri Bence Balázs (UTE) 3:54.373

Nők:
    
    K-1 1000 m:
1. Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 3:52.657 
2. Bodonyi Dóra (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 3:53.379 
3. Pupp Noémi (Atomerőmű SE) 3:54.379
    K-2 1000 m (két egység indult):
1. Hagymási Réka, Medveczky Erika (Budapesti Honvéd SE) 3:35.914 
2. Biben Karina Klaudia, Bakó Olga (KSI SE) 3:38.931
    C-1 500 m:
1. Balla Virág (Graboplast Győri Vízisport SE) 2:05.733 
2. Nagy Bianka (NKM Szegedi Vízisport SE) 2:08.994 
3. Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE) 2:10.561

MTI

Fel