Spanyol Foci

LaLiga: Messi nélkül elkenték a Barcelona száját Bilbaóban

A 2019/20-as LaLiga nyitómérkőzése a Barcelona bilbaói vendégjátéka volt Lionel Messi nélkül. A katalán csapatból több meghatározónak gondolt játékos a kispadon kezdett: Sergio, Rakitic. Kezdett viszont De Jong aki nem nagyon tudott fazont szabni a regnáló bajnok játékának.

Suarez megsérült az első félidőben és le is kellett cserélni, egy kapufával vétette magát észre mindössze. Rafinha aki a helyérre jött be, jobb teljesítményt nyújtott és onnantól a Barca legjobbja vagy legveszélyesebb támadója volt. Sokat birtokolta a vendég csapat a labdát de igazi nagy komoly gólszerzési lehetősége nem volt. Messi nélkül átlagos LaLigás verhető csapat benyomását keltette. A csata hajrájában a Williams cseréjeként pályára lépő Aduriz egy gyönyörű ollózós góllal eldöntötte a mérkőzés sorsát a 89. percben. Érdekesség, hogy a labdabirtoklási arány 72-28 % volt a Barcelona javára, még sem tudott pontokkal távozni a San Mamesből. Az új igazolás Griezmann nagyon eltűnt a mezőnyben , ennél sokkal több kell tőle, nem nagyon tudta helyettesíteni Messit.