Vízilabda

Férfi vízilabda BL – Újabb szolnoki vereség

Sorozatban harmadszor kapott ki a Szolnok a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmei során: a magyar együttes a 10. fordulóban a Jadran Split otthonában szenvedett 13-9-es vereséget, így egyre nehezebb helyzetbe kerül a továbbjutást illetően.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, A csoport:
A csoport:
Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa 13-9 (3-1, 5-2, 2-4, 3-2)

A magyar csapat gólszerzői: Drasovic 4, Angyal 2, Subotic, Pijetlovic, Szeghalmi 1-1

A magyar csapat már a találkozó elején szinte kilátástalan helyzetbe került, ugyanis a horvátok kevesebb mint tíz perc játék után ötgólos előnyben (7-2) voltak. A Tisza-parti alakulat innentől kezdve csak üldözte riválisát, de csak pillanatnyi fellángolásai voltak.

A Jadran Split mindössze a második sikerét aratta a csoportkörben, míg az ötödik helyen álló Szolnok sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.

A nyolccsapatos csoportból – melynek többi mérkőzését szerdán rendezik – négyen jutnak a sorozat nyolcas döntőjébe.