Kézilabda

Férfi NB I – Súlyos csapást mért a Veszprém a Budakalászra

A Telekom Veszprém csapata hazai pályán 19 góllal nyert a Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján. A Tatabánya hazai pályán  hét góllal verte az Egert.

Telekom Veszprém – CYEB Budakalász 36:17 (18:7)Telekom

Veszprém: Mikler, Palasics – Manaskov 5, Ilic 2, Tonnesen 4, Nilsson, Nagy, Marguc 5, Strlek 4 (1), Terzic 2, Blagotinsek 5, Mahé, Szuharev 3, Mackovsek 5 (1), Szűcs, Lékai 1

CYEB Budakalász: Váczi D., Boros, Vasvári – Váczi M. 5 (1), Fekete, Czina, Nemes 2, Leimeter, Tóth Á. 2, Mazák, Tóth K. 1, Török 4 (1), Koller 1, Fazekas 1, Glück 1 Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

David Davis: Szerettem volna, ha ismét játékba lendül a csapat, valamint, hogy a játékidőt megfelelően osszuk el. Ma azok a fiatalok is lehetőséget kaptak, akik egész héten keményen dolgoztak, mint Szűcs Bence és Szuharev Lev. Lev nagyon elhivatott, és remélem, hogy ez a hozzáállás sikert hoz majd neki. Próbáljuk felvenni a ritmust újra. Ez a legnehezebb hónap az évben. Tiszteltük az ellenfelünket, és ha ezt úgy tudjuk megmutatni, hogy tíz vagy több góllal nyerünk, akkor úgy teszünk. Elégedett vagyok a csapat ma elvégzett munkájával.

Szuharev Lev: Gratulálok a Budakalásznak. Köszönöm a játéklehetőséget az edzőmnek. Felemelő érzés ilyen játékosokkal egy térben lenni, nagyon segítőkészek. Jó mérkőzést játszottunk. Roli jól védett végig, és Kristóf is jól szállt be, aminek külön örülök. Jól érzem magam, köszönöm szépen.

A harmadik helyezett Tatabánya is saját közönsége előtt nyert a DVTK-Eger ellen.

Grundfos Tatabánya KC – DVTK-Eger 32-25 (14-13)

Földi Imre Sportcsarnok, 800 néző, vezette: Horváth P., Marton B.
TATABÁNYA: Bartucz – Pásztor Á. 2, Grigoras 5, Sipos A. 3, Bozovics 3, Borzas 2, Vujovics 10 (3). Csere: Deményi (kapus), Dénes, Juhász Á. 2, Nagy B. 1 (1), Rosta M. 2, Ilyés, Vranjes 2, Rozner. Edző: Vladan Matics.

DVTK-EGER: Lorge – Takács B. 3 (1), Rédei 1, Kiss G., Hegedűs M., Dobó Zs. 1, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Lezák 3, BERNATONIS 6, Füzi 3, Vaskó 1, Schmid 3, Molnár B. 2, Tóth R., Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
A mérkőzés alakulása. 6. p.: 2-2. 8. p.: 5-2. 16. p.: 8-4. 24. p.: 11-11. 37. p.: 19-15. 47. p.: 25-18. 53. p.: 29-19.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 3/2.

Fotó: Grundfos Tatabánya

Tóth Edmond a vendégek szakvezetője bizonyára megnézte a mieink Nexe elleni EHF-meccsét, mert szinte az egész mérkőzésen – a horvát gárdához hasonlóan – hét mezőnyjátékossal támadott. Ez azonban csak az első játékrészben okozott némi zavart. Matics mester, a szünetben, az öltözőben rendezte a sorokat. A második harminc percre rendkívül motiváltan lépett pályára csaptunk, és még az sem okozott nálunk zavart, hogy az egriek olykor a durvaság határát súrolóan védekeztek. Az ötvenedik perc táján már tízgólosra nőtt az előnyünk. Ekkor már fiataljaink is jelentősebb szerephez jutottak a meccsen. Ennek dacára alig csökkent a két együttes közötti különbség. A mieink közül mindenki dicséretet érdemel, különösen a második félidei teljesítményük alapján. De az átlagosnál is jobb teljesítményt nyújtott Bartucz Laci a kapuban, miközben Vujovics támadásokban jeleskedett, Sipos elől és hátul is derekasan küzdött, Dénes pedig a védelem stabilizálásából vállalt oroszlánrészt. Ennek lett az eredménye a magabiztos, teljesen megérdemelt – búfelejtő – győzelem. Forrás: Grundfos Tatabánya

A mérkőzés sajtótájékoztatója:

SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

Tóth Edmond: Gratulálok a Tatabányának, megérdemelten győztek ma, ami el is várható tőlük. Az első félidőben megpróbáltuk kihasználni az enerváltságukat, hiszen nehéz kupasorozatban vannak, ahol érthető módon inkább a kupameccsekre koncentrálnak fejben a játékosok, mint a hétközi fordulókra. A hétvégi meccsből fakadó fáradtságukat szerettük volna meglovagolni a tatabányaiaknak, kemény védekezéssel gyors indításgólokat szerezni. Úgy érzem ezt az első játékrészben sikerült is megvalósítani. Tudtuk, hogy a második félidőben egy teljesen más csapat fog kijönni a pályára,a hazaiak rendezték a soraikat, visszaálltak hatos falra, mi pedig ennek nem igazán találtuk az ellenszerét. Ekkor kijött igazából a különbség a két csapat között, mondhatni a Tatabánya visszatért a nemzetközi szintre, amivel át is szaladt rajtunk. Úgy gondolom, amit elterveztünk azt sikerült megvalósítani, picit tudtunk előre lépni, abban amiben szerettünk volna, tehát összességében jól szolgálta a felkészülésünket. Rédei István: Úgy gondolom mi eleve fáradtan jöttünk erre a mérkőzésre, ezért az első félidőben lassan játszottunk. Talán ez eredményezte, hogy a Tatabánya sem tudott gyors gólokat szerezni, így 40 percig szorosan tudtuk tartani az eredményt, ezután viszont kijött a fáradtság. Összességében amiért jöttünk azt teljesítettük, gyakoroltunk és szinte végig egy jó meccset játszottunk. Vladan Matics: Gratulálok az ellenfélnek, végig szépen és okosan játszottunk ma. A mi csapatunkra egyelőre jellemző a hullámzó teljesítmény, későn találkoztunk januárban, továbbá van két új játékosunk is, akiknek még bele kell szoknia a rendszerbe. Sok idő kell mire összerakunk mindent, hogy jó játékkal és kevesebb technikai hibával tudjunk játszani. Jelenleg Vrankovic sérülése is nehezítő tényező, hiszen nagyon fontos eleme a védekezésnek. Első félidőben jól kezdtünk, sikerült könnyű lerohanásgólokat szereznünk, de aztán elszórakoztuk az előnyünket. A második félidőre felállt a kemény hatos falunk, a rutinos rókáinknak köszönhetően pedig ismét el tudtunk lépni az Egertől. A következő hónapban biztosan ez a hullámzó teljesítmény lesz ránk jellemző, mert nem könnyű feladat két új játékost pár hét alatt beépíteni a csapatba, de ez van, megyünk tovább és csináljuk a dolgunkat.Borzas Uros: Gratulálok az ellenfélnek az első félidei teljesítményükhöz és a sportszerű játékukhoz. Ugyan keserű szájízzel kezdtük a felkészülést az Eger ellen, de hamar át kellett lendülnünk a Nexe elleni vereségen, hiszen nekünk most menni kell tovább, és az új feladatokat kell megoldanunk. Nagyon nehéz sorozat vár ránk, heti kettő meccsel és rengeteg utazással. Első sorban azt várom, hogy pályára léphessek az EHF kupában, és ha ez sikerül, akkor mindent meg fogok tenni, hogy eleget tegyek az elvárásoknak.

Közzétette: Grundfos Tatabánya Kézilabda Club – 2019. február 12., kedd