Kézilabda

Férfi NB I – A Mezőkövesd bennmaradt, a Cegléd kiesett a Fradi nyert a Balatonfüred ellen

A férfi kézilabda NB I alapszakaszának szombati, utolsó játéknapján a Mezőkövesd a Dabas legyőzésével kiharcolta a bennmaradást, míg a Cegléd kiesett az élvonalból, ahova az Orosháza és a Vác jutott fel az NB I/B-ből.

Fotó: Facebook/ FTC Kézilabda

Eredmények:
Vecsési SE – HE-DO B. Braun Gyöngyös 28-31 (13-19)
Ferencvárosi TC-Balatonfüredi KSE 31-26 (16-14)

Ferencvárosi TC: Mijatovic – Szakály 9 (5), Oláh 4, Debreczeni 5, Andjelic 6, Prainer 1, Kovacsics 2. Csere: Zernovic (kapus), Pordán 3, Orjonikidze 1, Bali, Ónodi, Pálos, Imre, Lukács. Edző: Horváth Attila.
Balatonfüredi KSE: Fazekas – Déber 1, Németh 1, Kemény, Topic 6, Szita 4, Bóka 1. Csere: Bősz, Andó (kapusok), Szöllősi B. 7 (1), Máthé 4 (3) Semenov 2, Szász, Orbán, Határ, Szöllősi O. Edző: Csoknyai István.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.

Gólszerzők: Szakály 9, Andjelic 6, Debreczeni 5, Oláh 4, Pordán 3, Kovacsics 2, Prainer, Orjonikidze

Sérülés miatt Schuch Timuzsin, Ancsin Gábor és Bujdosó Bendegúz hiányzott az utolsó bajnokiról a már biztos negyedik helyezett Balatonfüred ellen.

A Ferencvárosi TC otthonába volt hivatalos a Balatonfüredi KSE a szezon utolsó fordulójában. Az már korábban eldőlt, hogy a vendégek a negyedik helyen végeznek, nagy tétje tehát számukra nem volt a találkozónak, ugyanakkor a BKSE mindenképpen szerette volna folytatni február óta tartó sikerszériáját.
A mérkőzés elején fe -fej mellett haladtak a felek, egészen a 13. percig legfeljebb egy gól volt a különbség, ekkor a volt füredi Debreczeni találatával 7-5-re alakult az állás. A Balaton-partiak egalizáltak, sőt, a 20. percben sikerült fordítaniuk, Máthé Dominik értékesített hétmétereseit követően már 9-11 állt az eredményjelzőn.
A folytatásban az FTC futott az eredmény után, és ezt sikeresen tette, a zöld-fehérek visszavették a kezdeményezést, kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.
A második félidő elején újabb hazai találatok jöttek, egyre jobban leszakadt vetélytársától a Füred, 38. perc: 21-16. Csoknyai István időkérése után hiába védett kétszer is szépen Fazekas Nándor, tovább nőtt a különbség a két együttes között. Már hattal vezetett a Fradi, Máthé szépített a büntetővonalról, ám ezután gyorsan nyolcra hízott a hazai előny, 44. perc: 25-17.
Ekkora fór birtokában nyugodtan kézilabdázhattak a fővárosiak. A vendégcsapat mínusz négyig (54. perc: 28-24) tudott visszakapaszkodni, végül öttel nyert a Ferencváros.
A füredieknek ezzel a vereséggel kilencmeccses győzelmi sorozata szakadt meg. Forrás: Balatonfüred KSE

Grundfos Tatabánya KC-CYEB Budakalász 29-25 (16-10)
Mezőkövesdi KC-RotaChrom Dabas 25-23 (16-9)