Kézilabda

Férfi kézilabda NB I – Tatabányán nyert a Gyöngyös

Az EHF Kupa negyeddöntőjében búcsúzó, a hazai élvonalban dobogós Tatabánya – főleg a rossz első félidei játéka miatt – kikapott a vendég Gyöngyöstől a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Fantasztikus játékkal rukkolt elő a HE-DO B. Braun Gyöngyös az EHF-kupa negyeddöntős Tatabánya otthonában, és már az első félidőben nyolc gólos vezetést (12-20) kidolgozva magabiztos győzelmet aratott a bányászvárosban (30-33). Ezzel a Gyöngyös csapata eddig az egyetlen a szezonban, amely győzni tudott Tatabányán, és szintén az egyetlen, amely oda-vissza legyőzte a bajnokság harmadik helyezettjét.

Fotó: Gyöngyös KK

K&H férfi kézilabda liga, 22. forduló
Grundfos Tatabánya KC – HE-DO B. Braun Gyöngyös 30-33 (12-20)
Tatabánya, 1000 néző
V.: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: Székely, Deményi (kapusok) – Bozovic 1, Pásztor, Vujovic 13 (2), Juhász 6, Sipos 2, Rozner 2, Borzas, Ilyés, Rosta 4, Győri, Grigoras 1, Dénes 1, Vrankovic, Nagy B. Edző: Vladan Matic.
GYÖNGYÖS: Tóth M., Buzogány (kapusok) – Ivitz, Urbán 4, Sipeki, Varsandán 5 (1), Ubornyák, Gábori 3, Duris 3, Vilovszki 5, Gerdán, Krivokapics 2, Herceg 6, Gráf, Markez 5, István. Edző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1.