Kézilabda

Férfi kézilabda NB I – Negyven gólig jutott a Szeged

A MOL-Pick Szeged saját közönsége előtt 21 góllal verte a Mezőkövesdet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a szlovén Mario Sostaric volt, a szélső a 40 szegedi gólból 14-et szerzett.

Eredmények:

MOL-PICK Szeged – Mezőkövesdi KC 40–19 (19–6)
Férfi kézilabda NB I, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Medve, Südi.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Sostaric 14/4, Kaspárek 7, Canellas 1, Bánhidi 2, Zsitnyikov 2, Sigurmannsson 6/2. Csere: Nagy M. (kapus), Gaber 1, Bodó 2, Maqueda 2, Henigman 3, Bombac. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Mezőkövesd: Pásztor – Varjú 2, Sztankovics 4, Szöllősi I., Halilbegovic 2, Kovács B. 2, Horváth L. 2/1. Csere: Mojszilov (kapus), Radnic 1, Dávid 1, Menyhárt 2, Jancsó, Gulácsi 1, Sárosi 2. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítás: 0, ill. 14 perc.
Hétméteres: 6/6, ill. 1/1.

2-1 után zsinórban öt gólt szerzett a Pick, innen ugyan egyszer még felkapaszkodott a korábbi szegedi játékos, Buday Dániel által irányított Mezőkövesd, de a 26. percben számolhatott a közönség, hiszen megvolt a „köztetíz”.

A második félidő felénél Mario Sostaric már egymaga annyi gólt jegyzett, mint akkor a vendégcsapat: szlovén szélső végül 14 találatig jutott, a MOL-Pick Szeged pedig negyvenig, és roppant magabiztosan húzta be az ötödik hazai mérkőzését.

FTC-HungaroControl – Orosházi FKSE-Linamar 39-27 (23-12)

SBS-Eger – Budakalász 22-21 (15-12)

Dabasi KC – HE-DO B. Braun Gyöngyös 24-31 (12-17)

Sport36-Komló – Grundfos Tatabánya KC 20-24 (14-13)