Kézilabda

Férfi kézilabda NB I – Gólzáporos meccset nyert a Szeged és a Veszprém

A Szeged és a Veszprém is gólzáporos mérkőzésen nyert vendégként a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján.

A veszprémiek 41 gólt lőttek és 15 gólos különbséggel győzték le a vendéglátó budakalásziakat, a szegediek 42 találatig jutottak, így 12 góllal bizonyultak jobbnak a házigazda orosházi csapatnál.

BUDAKALÁSZ KZRT–TELEKOM VESZPRÉM 24–41 (10–21)
Budakalász, 400 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Tóth Á. 6, Sinkovits 3, Nemes 4, Váczi 2 (1), Gábor M. 1, Hrabák 1
Csere: Boros, Vasvári (kapusok), Simon B. 1, Czina, Mazák, Simotics, Koller, GLÜCK 3 (2), TÖRÖK Á. 3
Edző: Forgács Gyula
VESZPRÉM: STERBIK – GASPER MARGUC 11 (1), J. Omar. 6, Lékai, A. Nilsson 3, Borozan 8, Strlek 5,
Csere: Székely M.,Cupara (kapusok), Moraes 5, Tönnesen, B. Blagotinsek, Ilics Z., Mackovsek 1, Szűcs B., P. Nenadics 2
Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 15. p.: 6–10. 26. p.: 10–19. 32. p.: 12–24. 47. p.: 17–35. 57. p.: 23–39
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/1

Edzői nyilatkozatok:
Forgács Gyula: – Tisztességesen küzdöttünk, de az Eger elleni hétvégi vereség még nagyon érződik a csapaton. Nem vagyunk csalódottak, tudjuk, hogy nekünk más feladataink vannak.
David Davis: – Jó volt a védelmünk és ebből kontratámadásokat tudtunk végrehajtani. Nem az a lényeg, hogy mennyivel nyerünk, hanem hogy milyen felfogásban játszik a csapat és milyen érzésekkel tudjuk elhagyni a pályát a mérkőzés végén.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MOL-PICK SZEGED 30–42 (16–23)
Orosháza, 350 néző. V: Réti, Szedmák
OROSHÁZA: Herjeczki 1 – Pásztor M. 1, Bujnenko 2, Zubai 4, Kancel, Döme 3, Németh L. 3
Csere: Majdán (kapus), ORDZSONIKDZE 5, LELE Á. 10 (3), Bella 1, Ambrus, Molnár G.
Edző: Ratko Djurkovics
SZEGED: Mikler – Radivojevics 1, MAQUEDA 3, BOMBAC 4, Bánhidi 1, Bodó 3, Källman 4
Csere: Nagy M. (kapus), Henigman 2, J. Canellas 2, Gaber 6, Kaspárek 4, Zsitnyikov 4, Sigurmannsson 2, SOSTARIC 6 (2), Csiki
Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. p.: 4–8. 14. p.: 7–10. 23. p.: 11–17. 27. p.: 14–20. 34. p.: 17–26. 37. p.: 18–28. 47. p.: 21–34. 52. p.: 27–36. 57. p.: 29–39
Kiállítások: 4, ill., 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Ratko Djurkovics:
 – A különbség mindenképpen nagy, de olykor szépen játszottunk, s ha visszajönnek a sérültjeink, bízhatunk az eredményesebb folytatásban.
Juan Carlos Pastor: – Gyorsan szeretünk kézilabdázni, most is így játszottunk, ezért sikerült sok gólt lőni. Az Orosháza nagyon jól és pontosan támadott, és sokszor eredményes is volt.