Kézilabda

Férfi kézilabda Európa-liga – Harmadszor is kikapott a Tatabánya

A Grundfos Tatabánya KC 35-32-re kikapott a dán GOG otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének hatodik fordulójában, kedden Gudméban.

Mivel a magyar együttes feladta a pályaválasztói jogát, a két csapat szerdán ismét összecsap egymással Gudméban. A múlt keddi ötödik fordulóból elhalasztott találkozó ugyancsak 17 órakor kezdődik.

Eredmény, csoportkör, 6. forduló, D csoport:
Grundfos Tatabánya KC-GOG (dán) 32-35 (16-17)

Kiválóan kezdett a Tatabánya, amely hat perc után 6-3-ra vezetett, ezt követően azonban a hazaiak Mathias Gidsel vezérletével nyolc gólt dobtak sorozatban. Támadásban teljesen megtorpant a magyar csapat, és védekezésben sem játszott kellő hatékonysággal, ezért 12 percen keresztül nem tudott betalálni. A meccs harmadánál egy 3-0-s szériával felzárkózott a Tatabánya, ám minden eladott labda után villámgyors ellenakciót vezetett és könnyű gólt szerzett a GOG.

Az első félidő utolsó három találatát a vendégek lőtték, a lengyel kapus, Piotr Wyszomirski két büntetőt hárított, így a Tatabánya a szünetben már csak egygólos hátrányban volt.

A második felvonás elején Wyszomirski újabb hétméterest és néhány ziccert is védett, erre alapozva csapata többször is egyenlített, majd a 47. percben – 6-5 után – ismét vezetett, sőt csakhamar már kettő volt az előnye. Még az 56. percben is jobban állt a magyar együttes (31-30), a hajrában viszont több hibát is elkövetett, amit a GOG ismét gyors találatokkal büntetett. A dánok egy 4-0-s sorozattal eldöntötték a meccset, melyet végül 35-32-re nyertek meg.

A Tatabányának ez volt a harmadik mérkőzése és a harmadik veresége a csoportkörben.

A mezőny legeredményesebb játékosa Mathias Gidsel volt, aki 15 lövésből 11 gólt dobott. Magyar oldalon Juhász Ádám hat találatig jutott.