Kézilabda

Férfi kézilabda Európa-liga – A Gyöngyös és a Balatonfüred is kiesett

A Balatonfüred után a Gyöngyös sem jutott a csoportkörbe a férfi kézilabda Európa-ligában, miután a selejtező második fordulójának kedd esti visszavágóján 36-24-re kikapott a német Füchse Berlin otthonában.

A párharc egy héttel ezelőtti első meccsét a Füchse Berlin 25-23-ra megnyerte Gyöngyösön.

RK TRIMO TREBNJE (szlovén)-BALATONFÜREDI KSE 23-22 (13-10)
Trebnje, játékvezetők: Zahradnik, Budzak (szlovákok).
TREBNJE: Tomic, Brana (kapusok), Raso 1 (1), Didovic, Grozjzdek 1, Dobovicnik 3, Cingesar (1), Hamidovic 4 (2), Kotar 3, Kamnikar, Potocnik 2, Kmet, Udovic 1, Grbic 2, Cigar 5, Florjancic. Edző: Uros Zorman.
BALATONFÜRED: Bősz, Ando (kapusok), Bősz, Kemény 6 (3), Varga 3, Bóka 2, Szöllősi, Kőhegyi, Dénes, Rodriguez Alvarez 2, Shynkel 2, Ág, Malinovic 6, Szűcs, Brandt, Draskovic 1, Határ. Edző: György László.
Hétméteresek: 4/6, ill. 3/4.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc.

Továbbjutott a Trebnje.

FÜCHSE BERLIN (német)-HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 36-24 (17-12)
Berlin, játékvezetők: Hansen, Madsen (dánok).
BERLIN: Genz, Milosavljev (kapusok), Andersson 4, Lindberg 5 (2), Michalczik 2, Langhoff 3, Chrintz 2, Mathhes 5, Kopljar 3, Heinis 2, Marsenic 4, Drux 4. Edző: Maximilian Rinderle.
GYÖNGYÖS: Nagy, Tóth (kapusok), Urbán 3, Németh, Halász 3, Jaros, Varsandán 5 (1), Ubornyák 1, Hegedűs 2, Gábori, Duris 1, Vilovski, Gerdán, Herceg 5, Gráf, Mitar 3 (1). Edző: Konkoly Csaba.
Hétméteresek: 6/7, ill. 2/3.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Továbbjutott: a Füchse Berlin, kettős győzelemmel (61-47)

Mirko Herceg vezérletével remekül kezdtek a hevesiek, hiszen a kilencedik percben 6-5-re vezettek a Bundesliga élcsapatának otthonában, és a 17. percben még döntetlen volt az állás (8-8). Ekkor Lasse Anderson irányításával elléptek a berliniek, majd az első félidőt sorozatban három góllal zárták, így a szünetben 17-12-re vezettek.

A második félidőt egy 6-1-es sorozattal kezdte a német csapat (23-13), és bár a Gyöngyös igyekezett tartani a lépést ellenfelével (26-19), Varsandán Milán góljai után tíz gól fölé nőtt a hazaiak előnye (32-21).

A mezőny legeredményesebb játékosa a gyöngyösieket erősítő horvát Mirko Herceg volt, aki tíz lövésből hat gólt szerzett.

A csoportkörben – amelynek sorsolását csütörtökön rendezik – így csak egy magyar csapat, a Grundfos Tatabánya KC szerepel majd.

Fotó: BKSE Facebook