Kézilabda

Férfi kézilabda Eb – Csak percekig vezettek, mégis nyertek a horvátok

A horvát válogatott 25-24-re legyőzte Németországot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton Bécsben.

Az első félidőben kiválóan játszottak a németek, gyorsabban és pontosabban kézilabdáztak ellenfelüknél, egy hármas és egy négyes gólsorozatnak köszönhetően a 27. percben már öt góllal vezettek.

Andreas Wolff kapus bravúrjainak, illetve hatékony támadójátékának köszönhetően a német csapat a második felvonásban egy ideig magabiztosan őrizte előnyét, majd a horvátok előbb egyenlítettek, aztán másfél perccel a vége előtt – 2-1 után újra – átvették a vezetést. Mivel több gól nem esett, a horvát csapat megnyerte a meccset, amelyen csupán néhány percig vezetett.

A MOL-Pick Szeged horvát jobbátlövője, Luka Stepancic hat lövésből négyszer volt eredményes. Válogatottja továbbra is százszázalékos a tornán.