Kézilabda

Férfi kézilabda BL – Negyedszer veszített a Szeged

A MOL-Pick Szeged 26-24-re kikapott a német Flensburg Handewitt otthonban a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában, csütörtökön.

Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 9. forduló
SG FLENSBURG-HANDEWITT-MOL-PICK SZEGED 26-24 (11-10)
Flensburg, játékvezetők: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok).
FLENSBURG: Bergerud, Buric (kapusok), Golla 1, Hald Jensen 1, Svan 2, Wanne, Joendal 3, Steinhauser 3 (3), Heinl 1, Mensah Larsen, Sögard Johannessen 6, Gottfridsson 5, Holpert, Semper 2, Sikosek Pelko, Röd 2. Edző: Maik Machulla.
SZEGED: Alilovic, Mikler (kapusok), Rea, Bodó 6, Kecskés 1, Canellas 3, Henigman 1, Radivojevic 6 (1), Gaber, Bánhidi 4, Kasparek 1, Bajusz, Bombac 1, Rosta, Mackovsek 1. Edző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/4, ill. 1/1.

A vendégcsapat keretéből ezúttal Jonas Källman, Stefan Sigurmannsson, Mario Sostaric, Martin Stranovsky, Luka Stapancic és Dmitrij Zsitnyikov hiányzott betegség, illetve sérülés miatt.

Pontosabb játékkal kezdtek a hazaiak, és amikor a 13. percben már 6-3-ra vezettek, Juan Carlos Pastor szegedi vezetőedző időt kért. Csapata hatékony védekezéssel négy perc alatt egyenlített, majd a Flensburg időkérése után – a találkozó során először – a vezetést is átvette. Ezután ismét a németek percei következtek (11-8), és előnyükből egy gólt megőriztek a szünetig.

A második felvonás elején is a Flensburg teljesített jobban, ráadásul a vendégek azonnali piros lap miatt elveszítették szlovén balátlövőjüket, Nik Henigmant. A remek védekezésre és kapusteljesítményre alapozó hazai csapat a 43. percben már öt góllal jobban állt, és vezetését magabiztosan őrizte a meccs végéig, bár az utolsó három gólt a szegediek dobták.

A mezőny legeredményesebb játékosa hazai részről Göran Sögard Johannessen, a vendégektől pedig Bodó Richárd és Bogdan Radivojevic volt, egyaránt hat találattal.

A két csapat hetedik egymás elleni mérkőzésén egy szegedi siker és egy döntetlen mellett ötödször nyert a Flensburg.

Az egy győzelemmel és négy vereséggel álló MOL-Pick Szeged jövő szerdán a fehérorosz Meskov Breszt csapatát fogadja, míg a hat sikerrel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Telekom Veszprém egy nappal később a Barcelona vendége lesz a BL csoportkörében.