Kézilabda

Férfi kézilabda BL – Jó második félidővel győzött a Veszprém

A Telekom Veszprém jó második félidei játékával 31-25-re legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján.

A két együttesnek ez volt az ötödik egymás elleni mérkőzése idén, és mindet a magyarok nyerték.
    Az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek mérlege a B csoportban ezzel öt győzelem mellett három vereség.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, B csoport:

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 8. forduló:
TELEKOM VESZPRÉM-MESKOV BRESZT (fehérorosz) 31-25 (14-14)
Veszprém, játékvezetők: Brunovsky, Canda (szlovákok)

VESZPRÉM: Cupara, Székely (kapusok), Blagotinsek, Borozan 3, Gajic 5, Lauge 4, Mackovsek, Manaskov, Marguc 3 (2), Moraes, Nenadics 5 (1), Nilsson 1, Strlek 5, Terzic, Tönnesen 3, Yahia 2. Edző: David Davis.

BRESZT: Pesic, Matszkevics (kapusok), Accambray 5, Baranau, Djukics 3 (2), Jurinok, Kulak, Malus 2, Obradovics 3, Obranovic 1, Panics 1, Razgor, Skurinszki 2, Sumak 3, Szelvaszjuk 3, Vailupau 2. Edző: Raul Alonso.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

A két csapat múlt szombaton is találkozott, akkor 37-30-ra győzött a magyar csapat idegenben. A hazaiak keretéből Sterbik Árpád, Lékai Máté, Kentin Mahé és Pawel Paczkowski hiányzott.

Jól kezdett a magyar csapat, és az 5. percben 3-1-re vezetett. A folytatásban viszont tapadt a Breszt, és a 18. percben egyenlített (8-8), és a félidőre sem sikerült előnyt szerezni.

A fordulást követően viszont már jobban összpontosított a Veszprém, fokozatosan húzott el. A 38. percben 18-15, a 42.-ben 22-17 volt az állás. Az utolsó negyedórában sem volt ok izgulni, biztosan győzött a Veszprém, amely egy hét múlva a lengyel PGE Vive Kielcét látja vendégül.