Kézilabda

Férfi kézilabda BL – A Veszprém kikapott otthon az Aalborgtól

A Telekom Veszprém 32-30-ra kikapott a vendég dán Aalborg HB csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában, szerdán.

A veszprémiek legutóbb tavaly szeptemberben veszítettek tétmeccset hazai környezetben, akkor a német THW Kiel volt az ellenfelük a BL-ben. A magyar bajnoki címvédő ezúttal mindössze kétszer, 1-0-nál és 2-1-nél vezetett.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 8. forduló
TELEKOM VESZPRÉM-AALBORG HANDBOLD 30-32 (16-19)
Veszprém, játékvezetők: Boricic, Markovic (szerbek).
VESZPRÉM: Cupara, Székely (kapusok), Yahia 3, Moraes 1, Tönnesen 1, Nilsson 5, Markussen, Ligetvári, Marguc 2, Lauge Schmidt 5 (2), Blagotinsek, Nenadic 6 (1), Mahé 1, Borozan 6. Edző: David Davis.
AALBORG: Gade, Aggefors (kapusok), A. H. Jensen 1, Möllgaard Jensen 6, Christiansen 1, Sandell 3, Claar 1, Barthold, Marcher, Antonsen 4, M. S. Jensen 3, Christensen 3, Juul-Lassen 9 (6), Samuelsson 1, Jakobsen. Edző: Stefan Madsen.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/7.

A hazaiak keretéből ezúttal Lékai Máté, Dejan Manaszkov, Manuel Strlek, Danyiil Siskarjov, Rodrigo Corrales és Jorge Maqueda hiányzott.

A vendégek kezdték jobban a meccset, mert rendkívül gyors támadásaik végén hatékonyan lőttek, a veszprémieknél pedig komoly problémák voltak a visszarendeződéssel. A tizedik percben még csak egy találattal vezetett az Aalborg, amely ezt követően olykor akadálytalanul szerezte góljait, és a 17. percben már 7-14 volt az állás. Közben David Davis vezetőedző időt kért, kapust cserélt, ám a helyzet eleinte nem változott, minden játékelemben – és Simon Gade jóvoltából a kapusposzton is – jobbak voltak a dánok.

Az első félidő utolsó tíz percében szigorúbban védekezett, és valamivel pontosabban lőtt a Veszprém, egy 5-1-es sorozattal csökkentette a különbséget, ám a szünetben így is háromgólos hátrányban volt.

A második felvonás elején is jól védekeztek a vendégek, a Veszprém játékából hiányzott az átütőerő, ám Székely Márton bravúros védéseire alapozva sikerült felzárkóznia (21-22). A házigazdák csapatként és egyénileg sem teljesítettek úgy, hogy összejöhessen az egyenlítés. Buster Juul-Lassen vezérletével megint ellépett az Aalborg, de Petar Nenadic és Rasmus Lauge Schmidt találataival ismét visszakapaszkodott a Veszprém (30-31).

A hazaiak emberhátrányban fejezték be a meccset, és bár támadhattak az egyenlítésért, Nenadic a kapu mellé lőtt, majd Juul-Lassen beállította a végeredményt, így kilenc góllal ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

A két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén két veszprémi siker mellett másodszor nyert az Aalborg.

A három vereséggel álló MOL-Pick Szeged csütörtökön Máthé Dominik csapatát, a norvég Elverumot látja vendégül, az öt győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező veszprémiek pedig egy hét múlva a német THW Kiel együttesét fogadják a BL csoportkörében.