Európa Liga

Európa-liga – Német, skót és spanyol ellenfelet kapott a Ferencváros

Nehéz csoportba került a Ferencváros a labdarúgó Európa-liga pénteki sorsolásán: a magyar bajnokcsapat a német Bayer Leverkusennel, a skót Celtic Glasgow-val és a spanyol Real Betisszel szerepel azonos négyesben.

    A zöld-fehérek – akik a svájci Young Boys együttesével szemben a Bajnokok Ligája selejtezőjének utolsó körében maradtak alul – sorozatban harmadik alkalommal indulnak európai kupasorozat főtábláján, 2019-ben és idén az Európa-ligában, tavaly a Bajnokok Ligája csoportkörében voltak érdekeltek.


    A Leverkusen az előző idényben a Bundesliga hatodik helyén végzett, míg a Celtic tíz év után veszítette el a bajnoki címet az ősi rivális Rangersszel szemben. A Betis hatodikként zárt a La Liga 2020/21-es idényében.


    A magyar légiósokat Szalai Attila képviseli, a Fenerbahce védője csapatával a görög Olimpiakosz, a német Eintracht Frankfurt és a belga Antwerpen gárdájával találkozik majd.


    A nyolc négycsapatos csoportból az elsők a nyolcaddöntőbe jutnak, míg a második helyezettek a Bajnokok Ligájából érkező nyolc csoportharmadikkal találkoznak majd a 16 közé jutásért, onnantól pedig egyenes kieséses rendszerben folytatódik a sorozat. A nemzetközi kupaszereplés a csoportharmadikok számára sem ér véget, ezek a csapatok ugyanis a Konferencia-liga egyenes kieséses szakaszába kerülnek át.


    A csoportkör mérkőzéseit szeptember 16-án és 30-án, október 21-én, november 4-én és 25-én, valamint december 9-én rendezik.


    A nyoni sorsoláson átadták az előző El-idény legjobbjának járó elismerést, amelyet Gerard Moreno, a győztes Villarreal futballistája kapott, aki 12 mérkőzésen 7 gólt és 5 gólpasszt jegyzett a sorozat legutóbbi kiírásában.


    Az Európa-liga győztese a következő idényben a Bajnokok Ligája főtábláján indulhat, az El-döntőt a hatszoros győztes Sevilla otthonában rendezik május 18-án.
    
    Az Európa-liga főtáblájának 32 csapatos mezőnye:
    A csoport:
Olympique Lyon (francia), Glasgow Rangers (skót), Sparta Praha (cseh), Bröndby (dán)
    B csoport:
AS Monaco (francia), PSV Eindhoven (holland), Real Sociedad (spanyol), Sturm Graz (osztrák)
    C csoport:
SSC Napoli (olasz), Leicester City (angol), Szpartak Moszkva (orosz), Legia Warszawa (lengyel)
    D csoport:
Olimpiakosz (görög), Eintracht Frankfurt (német), Fenerbahce (török), Antwerpen (belga)
    E csoport:
SS Lazio (olasz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Olympique Marseille (francia), Galatasaray (török)
    F csoport:
Braga (portugál), Crvena zvezda (szerb), Ludogorec (bolgár), Midtjylland (dán)
    G csoport:
Bayer Leverkusen (német), Celtic Glasgow (skót), Real Betis (spanyol), FERENCVÁROSI TC

    H csoport:
Dinamo Zagreb (horvát), Genk (belga), West Ham United (angol), Rapid Wien (osztrák)

Fel