Európa Liga

Európa-liga – Montenegrói, albán és litván ellenfelet kaptak a magyarok

A MOL Fehérvár FC montenegrói, a Debrecen albán, a Budapest Honvéd pedig litván ellenfelet kapott a labdarúgó Európa-liga-selejtező első fordulójának keddi sorsolásán.

    A székesfehérváriak az FK Zeta, a hajdúságiak az FK Kukësi, a fővárosiak pedig az FK Zalgiris Vilnius csapatával találkoznak. 
    A párharcok első mérkőzéseit július 11-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A DVSC és a Honvéd hazai pályán, a MOL Fehérvár FC pedig idegenben kezd.

EURÓPA-LIGA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Budapest Honvéd (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván)
Debreceni VSC (magyar)–Kukësi (albán)
FK Zeta (montenegrói)–Mol Fehérvár (magyar)
KS Cracovia (lengyel)–FC DAC1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)

A TÖBBI PÁROSÍTÁS
Malmö FF (svéd)–Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Ordabaszi (kazah)–Torpedo Kutaiszi (grúz)
Maccabi Haifa (izraeli)–NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri)
Levszki Szófia (bolgár)–MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót)
UE Sant Juliá (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)–Legia Warszawa (lengyel)
FC Inter Turku (finn)–Bröndby IF (dán)
Akademija Pandev (északmacedón)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
NK Siroki Brijeg (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah)
FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)–KuPS Kuopio (finn)
CSZKA Szófia (bolgár)–OFK Titograd (montenegrói)
Csukaricski (szerb)–Bananc (örmény)
Molde FK (norvég)–KR (izlandi)
Neftci PFK (azeri)–Speranta Nisporeni (moldovai)
Alaskert (örmény)–FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini)
Gzira United (máltai)–Hajduk Split (horvát)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Tobol Kosztanaj (kazah)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)–Rangers FC (skót)
Radnik Bijeljina (bosnyák)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Zalgiris Kaunas (litván)–Apollon Limassol (ciprusi)
Brann (norvég)–Shamrock Rovers (ír)
Radnicski Nis (szerb)–FC Flora (észt)
FCSB (román)–Milsami Orhei (moldovai)
Cork City (ír)–Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai)
CS Fola Esch (luxemburgi)–Csihura Szacshere (grúz)
FK Ventspils (lett)–KF Teuta (albán)


Fel