Spanyol Foci

El clasico: A Real Madrid győzött és az élre állt a La Ligában

A Real Madrid csapata a Barcelonát fogadta a Bernabeu Stadionban, a spanyol labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójának záró mérkőzésén, és 0:0-ás első félidő után, Vinicius és Mariano Diaz góljaival 2:0 arányban legyőzték a katalán óriást.

Griezmann lép a labdára Carvajal előtt.  A francia az első részben számos minőségi részletet hagyott.
Fotó: MD

Real Madrid – FC Barcelona 2:0 (0:0)

Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 21 óra. Vezeti: Mateu Lahoz.
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – F. Valverde, Casemiro, Kroos – Vinícius Júnior, Benzema, Isco. Vezetőedző: Zinédine Zidane.
BARCELONA: Ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Umtiti, J. Alba – Arthur, Busquets, De Jong – Messi, Griezmann, Vidal. Vezetőedző: Quique Setién.

Gólok : 1-0, Vinicius (72. perc), 2-0, Mariano (90. perc)

Sárga lapok: Vinicius (10. perc), Carvajal (18. perc), Alba ( 18. perc), Casemiro (48. perc), Messi (85. perc)

Az első rész legtisztább lehetősége Arthur főszereplője volt, aki nem talált célt, miután kézből kézbe verte Courtoisot.
Fotó: MD

Az első félidőben is inkább a hazaiak akarata érvényesült, ahogy az egész mérkőzés képe is ezt mutatta. Nagyon jó és izgalmas csata volt végig a pályán, a Real Madrid nagyon elszántan küzdött, a Barcelona a gyenge napot kifogó Messit próbálta megjátszani, sokszor feleslegesen akasztva meg a támadás menetét. Messi még így is gólt szerezhetett volna, ziccerét Curtois védte magabiztosan. Griezmann és Arthur is kihagyott egy-egy óriási helyzetet.

Piqué a Vinicius felé dobta, és megpróbálta megszüntetni a lövést, de végül kissé elrúgta a labdát, és Ter Stegennek eladta.
Fotó: MD

A második félidőben is többet támadott a királyi gárda és Vinicius révén meg is szerezte a vezetést. Kroos valósággal utasította a sokat hibázó brazil szélsőt a 72. percben, aki jól kapta a német világbajnoktól az indítást, a 19 éves csatár senkitől sem zavartatva begyalogolt a kapu elé és bal oldalról Piqué lábán irányt változtató lövése utat talált Ter Stegen kapujába. A német hálóőr a hosszúra várta a labdát, ezzel 1:0-ra vezetett Zidane legénység.

Messi egyértelmű esélyt kapott a második félidőben, de Marcelo lerúgta a labdát, amikor éppen a labdára készül.
Fotó: MD

A hajrára Setien behozta Rakitiicet és Ansu Fatit, de csak Messinek volt két nagy helyzete. A mérkőzés második gólját a csereként beállt Marinao Diaz jegyezte a 90. percben, első labdaérintéséből egyből gólt szerzett. Carvajal bedobásával Diaz elment a pálya jobb oldalán és egészen a kapuig vezette a labdát, ott éles szögből szerencsésen találta el a labdát, ami átpattant az elfekvő német kapus fölött. A győzelemmel a Real Madrid visszavette első helyét a tabellán, egy ponttal előzi meg most a Barcelonát.