Bajnokok Ligája

BL negyeddöntők: a Real Madrid simán verte a Liverpoolt, a City a végén csak behúzta

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzéseit rendezték Madridban és Manchesterben, természetesen és sajnos nézők nélkül.

A Real Madrid a felszálló ágban lévő angol bajnoki címvédő Liverpool-t látta vendégül az Alfredo Di Stefano stadionban és jó játékkal 3-1 arányú győzelmet aratott. A mérkőzést sokkal jobban kezdte a hazai gárda, Vinicius a 27. percben szerezte meg a vezetést Kroos fantasztikus indításából. Rá 9 percre Asensio növelte 2 gólosra a Zidane-legénység előnyét. A második félidőben az angol csapat egyiptomi zsenije Salah szerzett szépítő gólt. Ebben a játékrészben a Liverpool már többet támadott, mint az elsőben, és többször veszélyeztette a végig magabiztos Courtois kapuját. A 65. percben Vinicius megszerezte második gólját és ezzel fél órával a meccs előtt kialakult a végeredmény. Az összecsapás hátralevő részében Jürgen Klopp pályára küldte Firminot és Shaqirit, azonban komoly gólhelyzetet már nem tudtak kialakítani. Az idegenben szerzett gólnak köszönhetően izgalmas visszavágó vár a csapatokra az Anfield Roadon.

Image
Fotó: Real Madrid

Real Madrid (spanyol)–Liverpool FC (angol) 3–1 (2–0)
Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. V: Brych (német)
REAL MADRID: Courtois – Lucas Vázquez, Éder Militao, Nacho, F. Mendy – Modric, Casemiro, Kroos (F. Valverde, 70.) – Asensio, Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 85.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak (Firmino, 81.), Robertson – Wijnaldum, Fabinho, N. Keita (Thiago Alcántara, 42.) – Szalah, D. Jota (Shaqiri, 81.), Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Vinícius Júnior (27., 65.), Asensio (36.), ill. Szalah (51.)

A Manchester City csapata a Borussia Dortmundot fogadta és 2-1-es angol siker született. A 19. percben Mahrez passzából De Bruyne szerzett vezetést a hazaiaknak. A második találatra egészen a 84. percig kellett várni, ekkor Halland kiugratását a csapatkapitány Marco Reus váltotta gólra. A végig támadó City azonban a rendes játékidő utolsó percében Foden révén megszerezte a győztes találatot, a gólpasszt Gündogan jegyezte. A visszavágó itt is nagyon izgalmasnak ígérkezik az idegenben szerzett német gól miatt.

Image
Fotó: Manchester City

Manchester City (angol)–Borussia Dortmund (német) 2–1 (De Bruyne 19., Foden 90., ill. Reus 84.)

Fotó: Mundo Deportivo