Bajnokok Ligája

Bajnokok Ligája: Az Atlético kiverte a címvédő Liverpoolt, a PSG a Dortmundot

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Liverpool csapata a spanyol Atlético Madrid gárdáját fogadta az Anfield Road-on. Hihetetlen jó mérkőzésen, hosszabbítás után a spanyolok 2-3-ra legyőzték a címvédőt és kettős győzelemmel bejutottak a legjobb nyolc csapat közé.

Az egész mérkőzésen sokkal többet birtokolta a labdát a hazai csapat, óriási harc volt minden egyes labdáért és azt is lehet mondani, hogy a két kapus közti különbség döntőnek bizonyult a párharcban. A Liverpool az első félidőben Wijnaldum révén szerzett vezetést a 43. percben. Egy nagyszerű jobb oldali beadás után az addig parádézó Oblak mellett fejelt a hosszú sarokba. Ezzel vezetett a Pool 1-0-ra és kiegyenlítette a továbbjutásért vívott csatát. A rendes játékidőben nem született már több gól, hiába is támadott folyamatosan Jürgen Klopp legénysége.

Az Atlético tovább jutott az Anfield negyeddöntőjéhez
Fotó: MD

A hosszabbításban hamar gólt szerzett a Liverpool Wijnaldum robogott el a pálya jobb oldalán, parádésan tálalt középre, az üresen érkező Firmino fejese a kapufáról még kijött, azonban a visszapattanó labdát már nem hibázta el a brazil. Ezzel már 2-0-ra vezettek az angolok. Aztán következett az óriási fordulat, Marcos Llorente kétszer is betalált a túlórában és ezekkel a gólokkal már Simeone fiai álltak továbbjutásra. A csata lezárása képen, a teljesen kitámadó angolokat lekontrázta az Atlético és Morata révén a hosszabbítás hosszabbításában még a győzelmet jelentő gólt is megszerezte.

A címvédő Liverpool kettős vereséggel búcsúzott az idei Bajnokok Ligája sorozattól. Az Atlético Madrid fantasztikusan küzdött és megmutatta, hogy idegenben is le lehet győzni ezt a bomba erős angol csapatot.

Liverpool FC (angol)–Atlético Madrid (spanyol) 2–3 (1–0, 1–0, 2–2) – hosszabbítás után
Liverpool,
Anfield, 52 267 néző. Vezette: Makkelie (holland)
Liverpool: Adrián – Alexander-Arnold, J. Gomez, Van Dijk, Robertson – Henderson (Fabinho, 106.), Wijnaldum (Origi, 106.), Oxlade-Chamberlain (Milner, 82.) – Szalah, Firmino (Minamino, 113.), Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Atlético: Oblak – Trippier (Vrsaljko, 91.) Szavics, Felipe, Renan Lodi – Koke, Saúl, Thomas, Á. Correa (Giménez, 106.) – Diego Costa (M. Llorente, 56.), Joao Félix (Morata, 103.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Wijnaldum (43.), Firmino (94.), ill. M. Llorente (97., 105+1.), Morata (121.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 4–2-es összesítéssel

A nap másik találkozóján a PSG gárdája a német Borussia Dortmundot búcsúztatta Párizsban zárt kapuk mögött. Neymar és Bernat első félidőben szerzett góljaival nyert Lőw Zsolt csapata és jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

Neymar azzal a céllal ünnepli, hogy vezette a párizsi SG osztályozást.