Spanyol Foci

A Real Madrid nehezen, de legyőzte a Sevillát

A La Liga hétvégi fordulójában a Real Madrid a Bernabeu-ban fogadta az andalúz Sevilla FC gárdáját. A hazaiak Casemiro duplájával fektették két vállra a vendégeket, a másik oldalon de Jong talált a Real kapujába.

Image
Fotó: Twitter

A blancóknál hiába épült fel Benzema, Bale és Ramos, egyikőjük sem került be a kezdő csapatba. Az első félidőben jobban játszott Julen Lopetegui csapata, Luuk de Jong révén a vezetést is megszerezték, azonban a videobíró érvénytelenítette a találatot. Luuk de Jong túl szabadon fejelhetett Courtois kapujába, de a VAR szerint Éder Militaot szabálytalanul tessékelték el a holland csatár elől. Julen Lopetegui nehezen fogadta el a VAR döntését, hosszasan reklamált a játékvezetőnek.

Julen Lopetegui, dando instrucciones a sus jugadores.
Fotó: Marca

A második félidő 57. percében Casemiro révén megszerezte a vezetést a madridi csapat. Jovic gyönyörű sarkazós passzát jobbról a kapus fölött átemelve talált az andalúz kapuba. A 64. percben a holland De Jong került ismét főszerepbe, balról a 16-os vonaláról bombázott a Real Madrid kapujába 1-1. Öt perccel később Lucas Vazquez jobboldali beadását Casemiro fejelte Vaclik kapujába.

Image

Az összecsapás hátralévő részében többször is gólt szerezhetett volna a hazai csapat, de a sevilla-i kapus többször már nem kapitulált. A győzelemmel Zidane-ék a holnap esti Barcelona meccs végeredményéig biztosan az első helyen lesznek.

Real Madrid – Sevilla 2-1 (0-0)

Gólok: Casemiro 57., 69., ill. L. de Jong 64.