Magyar Foci

A Loki kiütötte az Újpestet a szezonnyitányon

Rangadóval kezdte meg szereplését az OTP Bank Liga 2019/2020-as bajnokságának tavaszi szezonjában a DVSC labdarúgócsapata, amely az Újpest FC-t fogadta szombat este a Nagyerdei Stadionban.

A Debrecen az első perctől irányította a mérkőzést, a hazaiak már az Újpest tizenhatosánál letámadták ellenfelüket. Az idő múltával aztán alábbhagyott a hazaiak lendülete. Komolyabb helyzet nélkül, többnyire mezőnyjátékkal telt el az első játékrész.

Fotó: DVSC

A második félidő elején hamar kétgólos előnyre tett szert a DVSC. Szécsi előbb Adeniji, nem sokkal később pedig Varga Kevin önzetlen átadását követően talált be az Újpest kapujába. A félidő közepén büntetőből tovább növelte előnyét a Debrecen, sőt az emberhátrányba került, teljesen széteső vendégcsapat egy hatalmas védelmi hiba után újabb gólt kapott. A hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten győztek a nagyon gyenge napot kifogó Újpest ellen.

OTP Bank Liga 17. forduló

DVSC-Újpest FC 4–0 (0-0)Nagyerdei Stadion, 2120 néző. Vezette: Farkas (Varga Zs., Márkus)

DVSC: Kosicky – Bényei, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Kusnyír (Baráth, 82.), Haris (Csősz, 84.) – Bódi, Szécsi, Varga K. (Kundrák, 74.) – Adeniji

Újpest: Banai – Pauljevics, Ristevski, Heris, Burekovic – Szakály (Csongvai, 62.) – Onovo (Bacsa,62.), Zsótér, Obinna – Novothny, Simon K. (Bjarnason, 62.)

Gól: 1-0 Szécsi (49.), 2-0 Szécsi (52.), 3-0 Bódi (68.), 4-0 Adeniji (73.)

Sárga lap: Szakály (7.), Kusnyír (34.), Szécsi (51.), Csősz (91.)

Kiállítva: Bacsa (67.)