Az olimpiai bajnok Dánia férfi kézilabda-válogatottja 38-30-ra legyőzte a címvédő Franciaországot a német-dán közös rendezésű világbajnokság pénteki, első elődöntőjében, Hamburgban.
Némi meglepetésre szinte az egész mérkőzésen nagy különbség volt a csapatok között a védekezés és a támadás hatékonyságában, a játék sebességében és az egyéni teljesítményekben is. Az első félidőben egy francia gólra számos alkalommal kettővel válaszoltak a dánok, így már a szünetben fölényesen vezettek.
A bit aggressive isn’t it, Denmark? France v Denmark in #handball semifinals pic.twitter.com/F9SDdXGjF3
— Jake Cigainero (@jacobstapp) January 25, 2019
A második felvonásban sem változott a játék képe, a 44. percben már tíz találat volt a különbség, és a hatszoros világbajnok francia válogatott a hajrában sem tudta számottevően csökkenteni a különbséget.
A dánok negyedik alkalommal jutottak vb-döntőbe, az eddigi mérlegük három vereség.
A mezőny legeredményesebb játékosa és a meccs legjobbja a dán Mikkel Hansen volt, aki 15 lövésből 12 gólt szerzett. A Telekom Veszprém légiósa, Kentin Mahé volt a franciák legjobbja, mivel tíz kísérletből nyolcszor volt eredményes. MTI
ELŐDÖNTŐ
Dánia–Franciaország 38–30 (21–15)
Ld: M. Hansen 12, ill. Mahé 8

Új hírek
-
Kézilabda
/ 1 perc agoAz idény végén távozik a Szegedtől Dmitrij Zsitnyikov
Az idény végén elhagyja a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatát és visszatér a lengyel Wisla...
-
Tenisz
/ 2 óra agoNői tenisz-világranglista – Változatlan élcsoport, Babos egy helyet rontott
A közvetlen élcsoportban nem történt változás a múlt hetet követően a női teniszezők világranglistáján....
-
Tenisz
/ 2 óra agoFérfi tenisz-világranglista – Fucsovics sokat javított, Djokovic csúcsdöntése
A rotterdami tornán vasárnap döntős Fucsovics Márton 13 helyet javítva a 46. pozícióba jött...
-
Sportműsor
/ 2 óra agoÉlő tv-sportközvetítések – Hétfő, kedd
A hétfői és keddi élő sportközvetítések a hazai televíziókban: március 8., hétfő: Sport 113.45: Lóverseny,...
-
Röplabda
/ 14 óra agoFérfi röplabda Magyar Kupa – Megvédte címét a Pénzügyőr
A Pénzügyőr címét megvédve megnyerte a férfi röplabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben...
-
Magyar Foci
/ 16 óra agoLabdarúgó NB I – A Kisvárda utolsó másodperces góllal legyőzte a Honvédot
A Kisvárda az utolsó másodpercben szerzett góllal 1-0-ra nyert a bennmaradásért küzdő Budapest Honvéd...